Wczoraj zakończyły się zawody wspinaczkowe Adidas Zako Boulder Power. Zawody, które są drugą już odsłoną pucharu Polski w boulderingu i odbywały się przy okazji Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem. Impreza była zorganizowana wzorcowo. Dla zawodników przygotowany był katering oraz masaż po lub przedstartowy.

Głównym konstruktorem problemów, po których się wspinaliśmy był Grzegorz Karolak. Według mnie spisał się znakomicie. Bouldery dobrze rozrzuciły półfinalistów i finalistów. Nie pamiętam kiedy miałem aż tak silną ochotę, żeby już się po nich powspinać – po prostu  nie mogłem usiedzieć w strefie izolacji.

Zawody jak zwykle odbyły się w przyjemnej atmosferze. Podczas równolegle trwającego festiwalu filmowego można było obejrzeć wiele obrazów o tematyce  górskiej i wysłuchać prelekcji największych gwiazd wspinaczkowych. Jest to doskonała okazja aby przekonać się czym tak naprawdę jest wspinanie. Wszystkich zainteresowanych zapraszam w imieniu organizatorów za rok na 9 edycję tego festiwalu.

Mimo spadku formy udało mi się dostać do finałów i powalczyć w nich z całych sił. Ostatecznie zająłem 3 miejsce z czego jestem bardzo bardzo zadowolony. Poniżej linki dla osób zainteresowanych zawodami i festiwalem. Więcej zdjęć z zawodów pojawi się wkrótce.

Dziękuje firmie Columbia bo miałem w co się ubrać i dziękuje  firmie Volvo za to, że miałem czym przyjechać! Odpoczynek podczas podróży w V40stce, po  wyczerpujących zawodach – bezcenne!

Zdjęcie autorstwa Jacka Matuszka (Climb.pl)

 

Więcej informacji o festiwalu:

http://www.spotkania.zakopane.pl/

Pełne wyniki:

Kobiety:

 1. Sylwia Buczek (MKS Tarnovia)
 2. Agata Modrzejewska (KW Toruń)
 3. Paulina Kalandyk (KW Rzeszów)
 4. Katarzyna Ekwińska (KW Toruń)
 5. Marta Czajkowska (UKA Warszawa)
 6. Małgorzata Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

Mężczyźni:

 1. Aleksander Romanowski (KW Warszawa)
 2. Jakub Główka (UKA Warszawa)
 3. Jakub Jodłowski (UKA Warszawa, Columbia, Volvo)
 4. Tomek Oleksy (MKS Tarnovia)
 5. Bartosz Jarosiewicz (UKA Warszawa)
 6. Krzysztof Szalacha (MKS Tarnovia)
Share →

One Response to Adidas Zako Boulder Power

 1. Anna pisze:

  Gratuluje Kuba zajęcia miejsca na pudle i trzymam kciuki za Paryż!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *