Lubie kluczyk do nowej V40, bo jest fajny, a fajny jest bo prawie w ogóle się go nie używa. Nie ma takiej potrzeby dzięki systemowi, który wykrywa obecność kluczyka na przykład w Twojej kieszeni. Wystarczy mieć go przy sobie i można otworzyć auto, odpalić je i oczywiście zamknąć. W każdej klamce i klapie bagażnika są czujniki dotykowe.

Podoba mi się też bardzo przycisk „i”. Ile razy każdy zastanawiał się czy zamknął auto czy nie – ja bardzo często. Nawet gdy jeździłem 480tką, która pewnie nie była w pierwszej dziesiątce najczęściej kradzionych samochodów. Przycisk „i” pokazuje czy V40tka jest zamknięta. Przycisk z czerwonym trójkącikiem uruchamia głośny alarm i zapala światła awaryjne.

Oprócz tego, fajnym gadżetem jest przycisk, który zapala światła pozycyjne i oświetla wnętrze auta. Fajnie tak wcisnąć jeden guzik i „ciach” Volvo się świeci. Pewnie można to wykorzystać na parkingu, lub żeby oświetlić drogę do domu. Przydaję się nam to czasem na wyjazdach, gdy nikt nie może znaleźć swojej czołówki.

Oczywiście zastanawiałem się też, co by się stało, gdyby wyczerpały się baterie w kluczyku. Metalowa część, która jest uszkiem do podczepienia breloczka jest tak naprawdę prawdziwym kluczykiem. Po zdjęciu zaślepki w klamce, można bez problemu otworzyć i uruchomić auto bez pilota. Ładnie jest to wszystko przemyślane.

Share →

6 Responses to Kluczyk

 1. Laga2 pisze:

  Reno już to miało w 2000r w Lagunie2

 2. kyus pisze:

  nie wiem co w tym innowacyjnego. Mam podobny system w renault megane z 2004r ;) a nawet wygodniejszy gdyż kluczyk zastąpiony jest kartą wielkości karty kredytowej (oczywiście nieco grubsza), idealnie mieści sie w portfelu …

 3. pejo pisze:

  Jeżdzę starym meganem3 z 2009r. i to wszystko było montowane w standardzie. System doświetlania drogi comming/levaing home miaem w golfie5 5 lat temu (w standardzie). włącza całe oświetlenie. Renault dawno zastosował czujniki w karcie która robi za kluczyk co pozwala otwierać i odpalać auto zdalnie.
  Także naprawdę odkryliście Amerykę tym wynalazkiem. Raczej bym się tym nie chwalił tylko cicho przeszedł koło, bo tak późne ogłoszenie tych standardów pokazuje zaawansowanie techniczne…

 4. Edwin pisze:

  Tu nie chodzi o to ze to jakas nowosc, i ktory samochod to juz mial a ktory nie, tu nie chodzi o rywalizacje. Tu po prostu chodzi o to ze to jest fajne :) i tylko tyle. A nie ze jakas Ameryke odkrywamy albo nie i ze mamy sie schowac i siedziec po cichu. Ale smiesznie, ludzie to tak lubia rywalizacje i przywiazanie do „tego mojego co to jest najlepsze i juz 34 lata temu tak mialem”. Aloha!!!!!

 5. basstian pisze:

  ” i uruchomić auto bez pilota” jak ? przecież tam nie ma zamka stacyjki ….

 6. przemo pisze:

  bez kluczyka testowałem w megance wyjąłem baterie z karty i tylko trzeba wtedy wsunąć do otworu i zapala :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *