Najlepiej wpaść do mnie na ściane, na Obiekto, która jest na Pradze Południe. Tam w każdą sobotę o 12 odbywają się zajęcia wprowadzające.

Zacząć może każdy, najprostsze bouldery są prawie jak wejście po drabinie.
Czym się różni bouldering od w

A więc do dzieła!

Czym jest wspinanie?

Góry, śnieg i zimno… pewnie z tym najczęściej kojarzy się wspinanie. Ale to nie tylko to, wspinać można się w skałach ale i też na sztucznej ścianie. Coraz popularniejszy i modniejszy staję się bouldering, „najmłodszy brat” alpinizmu.

A czym jest bouldering??

Bouldering to wspinanie na niewielkiej wysokości do 4-5 metrów, bez używania asekuracji liną. Przed upadkiem chroni nas materac – Cash-pad.

No a po co wspinać się tak nisko skoro można wysoko?

W Boulderingu nie chodzi o wysokość tylko o trudność przejścia. Jest to esencja wspinania w kilku ruchach.

Ok, no to co jest potrzebne by zacząć się wspinać?

Tak naprawdę, to tylko buty. Dlatego też bouldering staje się coraz bardziej popularny, nie musisz mieć asekuranta, drogiego sprzętu czy czekać pod ściana na swoją kolej. Boulderować można samemu po ułożonych drogach. Po nieudanej próbie, wystarczy chwilę odpocząć i bez problemu możemy próbować dalej.

Jak długo trwa sezon wspinaczkowy?

Wspinanie jest sportem, w którym sezon właściwie nigdy się nie kończy! w okresie jesienno-zimowym trenujemy na sztucznych ściankach wspinaczkowych, ale jesień i zima są też idealnym okresem na wyjazdy w skałki w Hiszpanii, Francji czy Grecji. Na święta wielkanocne i majówkę można pojechać w polskie skały, a w wakacje na dalsze wyprawy, gdzie ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *